Skóra twarzy wymaga codziennej pielęgnacji oraz odpowiednio dostosowanych zabiegów kosmetycznych, które mają na celu jej oczyszczenie oraz podtrzymanie zdrowej kondycji. Zdrowa i zadbana cera staje się sposobem na naturalne upiększenie, niwelując konieczność stosowania dodatkowych manewrów maskujących niedoskonałości.

Problematyczna cera – zagrożona uroda

Niejednokrotnie zdarza się, że skóra twarzy przysparza problemów pielęgnacyjnych z uwagi na swoje specyficzne właściwości – każda osoba charakteryzuje się bowiem indywidualnymi cechami odnoszącymi się do cery, a ich uwzględnienie w zabiegach kosmetycznych jest niezbędne.

Sucha skóra twarzy stanowi jedno z poważnych wyzwań pielęgnacyjnych, jest bowiem wymagająca oraz wyjątkowo wrażliwa.

Właściwości suchej skóry

Suchość skóry stanowi problem stosunkowo łatwy do rozpoznania – skóra, którą cechuje nadmierne napięcie, szorstkość oraz matowość z pewnością jest przesuszona. Ponadto ten typ cery szybciej podlega procesom starzenia, gdyż zmarszczki z łatwością uwidaczniają się na suchej skórze.

Powody przesuszenia skóry

Fundamentalną przyczyną suchości skóry jest zbyt mała ilość wydzielanego sebum – łój skórny powinien być wydzielany w optymalnych ilościach, zapewniając nawilżenie oraz ochronę skóry.

Wśród przyczyn suchości skóry duże znaczenie mają czynniki zewnętrzne – ekspozycja na skrajne temperatury powietrza, dieta, przyjmowane leki oraz nieodpowiednia pielęgnacja. Sucha skóra powinna być więc traktowana jako przypadłość nabyta, będąca konsekwencją podatności na zagrażające jej kondycji determinanty z zewnątrz.

Warto nadmienić, że wraz z wiekiem skóra staje się coraz bardziej sucha i jest to proces naturalny, wynikający z ograniczonej zdolności skóry do wytwarzania lipidów.

Pielęgnacja suchej skóry

Każdy typ cery, także skóra sucha wymaga adekwatności podczas pielęgnacji – świadome wybieranie kosmetyków oraz zabiegów stosowanych na twarz zapewni dostarczenie skórze odpowiednich bodźców, korzystnie wpływających na jej estetykę oraz zdrowie.

Pielęgnacja suchej skóry powinna bazować na nawilżaniu oraz natłuszczaniu – kosmetyki posiadające podobne właściwości stają się niezbędne dla osób o suchej skórze. Warto stosować kremy zarówno na dzień – o działaniu nawilżającym, jak i na noc – krem natłuszczający oraz regenerujący.

Wizyta w salonie kosmetycznym

Zdarza się, że domowe sposoby na codzienną pielęgnację skóry suchej stają się niewystarczające – wtedy warto odwiedzić nas i zapytać się o fachowe doradztwo i zabiegi. Posiadamy szeroką ofertę zabiegów, wykonywanych przy użyciu profesjonalnego sprzętu oraz specjalistycznych preparatów, które pomogą poprawić stan skóry oraz jej wizualną jakość.