Skóra tłusta jest jednym z typów cery, który charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi wymaganiami kosmetycznymi oraz nieestetycznymi konsekwencjami zaniedbań pielęgnacyjnych.

Skóra tłusta – krótka charakterystyka

Skóra tłusta, inaczej nazywana łojotokową cechuje się nadmiernym wydzielaniem sebum. Charakterystyczne dla tego typu cery jest rogowacenie, błyszczenie oraz występowanie niedoskonałości – szczególnie często trądziku i zaskórników. Pojawiają się one zazwyczaj w konsekwencji stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji, opartej na źle dobranych kosmetykach.

Znaczący jest fakt, że przetłuszczanie skóry twarzy dotyczy zazwyczaj tak zwanej strefy T – czoła, nosa oraz brody. Te miejsca są wyjątkowo podatne na występowanie tłustej skóry, a podobny typ cery określany jest mianem mieszanej.

Pielęgnacja tłustej skóry

Pielęgnacja skóryUroda twarzy w odniesieniu do tłustej lub mieszanej cery wymaga podjęcia odpowiednich środków zaradczych i pielęgnacyjnych, które umożliwią pozbycie się niedoskonałości oraz zmniejszenie nadmiernego przetłuszczenia skóry.

Kosmetyki adresowane do osób zmagających się z problemem cery tłustej mają na celu spełnienie kliku funkcji – pielęgnacja skóry tłustej przede wszystkim opiera się na odpowiednim oczyszczeniu, które powinno usunąć nadmiar sebum oraz zanieczyszczeń, nie powodując podrażnienia skóry. W tym celu warto stosować peelingi złuszczające mniej więcej raz w tygodniu oraz kosmetyki zawierające minimalne ilości substancji lipidowych. Zalecane jest także regularne stosowanie antybakteryjnych toników do przemywania twarzy oraz kremów z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem słonecznym.

Ponadto należy zaopatrzyć się w krem matujący na dzień, jak również krem wyrównujący wydzielanie sebum na noc. Odpowiednia pielęgnacja o każdej porze stanie się krokiem do uzyskania oczekiwanych efektów – warto zaznaczyć, że systematyczność oraz regularne stosowanie adekwatnych kosmetyków stanowią podstawę odniesienia sukcesu.

Tłusta skóra – pomoc specjalistyczna

Z uwagi na dużą problematyczność tłustej cery, polecaną propozycją dla osób, u których domowe sposoby nie przynoszą zadowalających efektów jest wizyta w salonie urody. Oddanie swojej kłopotliwej cery w ręce profesjonalistów może okazać się trafnym i skutecznym rozwiązaniem. Zapraszamy do konsultacji – doradzimy, który zabieg pielęgnacyjny z naszej oferty będzie dla Ciebie idealny, uwzględniając potrzeby Twojej skóry.

Zarówno zabiegi wykonywane podczas wizyty u nas w salonie, jak i regularna domowa pielęgnacja pozytywnie wpływają na wygląd i zdrowie skóry.