Pomimo tego, że coraz częściej zaczynamy dbać o własne ciało, to w wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pewne zabiegi, które mają niezwykle pozytywny i dobroczynny wpływ na całe nasze ciało są niemalże na wyciągnięcie naszej ręki. Jednym z tego typu zabiegów jest masaż klasyczny. Co powinniśmy o nim wiedzieć? Jakie dobroczynne właściwości niesie on dla naszego ciała?

To nie jest drogie!

Już na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że masaż klasyczny nie jest wcale drogim zabiegiem – co możesz sprawdzić zaglądając do naszego cennika. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na masaż całościowy lub konkretnych partii ciała.

Jak wygląda masaż klasyczny?

Masaż klasyczny, zwany także masażem zwykłym to najprostsza forma masażu, która opiera się głównie na umiejętnościach masażysty – to od jego dłoni przesuwających się po ciele pacjenta zależy efekt końcowy masażu. Jest również najstarszą metodą leczenia fizykalnego, która z powodzeniem jest stosowana już od starożytności. Taki zabieg może obejmować zarówno masaż całego ciała jak również jego wybrane partie – kark, barki czy plecy.

Właściwości masażu klasycznego

Masaż klasyczny to przede wszystkim pobudzenie komórek nerwowych co przekłada się na:

  • ukrwienie i przywrócenie właściwego przebiegu procesów metabolicznych z tym związanych,
  • poprawienie przewodnictwa nerwowego,
  • oddziałuje na układ sympatyczny i parasympatyczny,
  • tonizuje i pobudza,
  • poprawia wygląd skóry,
  • zwiększa elastyczność mięśni,
  • poprawia regenerację mięśni (szczególnie po wszelkiego rodzaju treningach).
zielony pokój szafki fotele masaż przedłużanie rzęs przedłużanie paznokci, makijaż, wizaż, odnowa

Pokój masażu

Masaż klasyczny nie u każdego działa jednak w ten sam sposób – wiele zależy od konkretnego organizmu pacjenta oraz umiejętności masażysty. Pobudzenie komórek nerwowych, a tym samym osiągnięcie najważniejszych, dobroczynnych skutków masażu klasycznego jest proporcjonalne nie tylko do czasu trwania masażu, ale również do jego natężenia. Choć z pozoru masaż klasyczny może wydawać się nam zbyt silny (zbyt duży ucisk), to jednak dopiero wtedy odczujemy jego skutki! W większości przypadków już po kilkunastu minutach od rozpoczęcia masażu możemy poczuć ulgę i się po prostu odprężyć.

Podsumowując, masaż klasyczny to same korzyści dla naszego organizmu i z pewnością warto przynajmniej sprawić sobie lub bliskiej osobie taką przyjemność. Więcej informacji na temat przeprowadzonych masażach można znaleźć w zakładce Masaż na stronie.