Nadejście lata oznacza, iż każda kobieta zaczyna odkrywać swoje ciało, które po zimie nie jest zwykle w najlepszej formie. Aby doprowadzić swoją skórę do porządku, warto zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym jak i na znalezienie czasu na pielęgnację skóry w domowym zaciszu.

Co warto zrobić przed wyjazdem na wakacje?

 

1. Depilacja
Gładkie ciało to konieczność nie tylko na plaży, ale również na co dzień. Latem każda kobieta pokazuje swoje nogi, zakładając sukienki, spódnice, krótkie spodenki oraz strój kąpielowy dlatego gładkie nogi to absolutna podstawa. Warto jednak taki zabieg zaplanować dużo wcześniej, gdyż podrażniona po depilacji skóra może bardzo źle zareagować na promienie słoneczne. Aby uniknąć krostek czy wrastających włosków warto zdecydować się na depilację laserową, która jest najtrwalszą metodą pozbywania się zbędnego owłosienia.

2. Walka z cellulitem
Celullit - skórka pomarańczyPomarszczona na udach oraz pośladkach skóra nie dodaje urody żadnej kobiecie. Zatem, aby bez kompleksów pokazać się na plaży w stroju kąpielowym, warto podjąć walkę z cellulitem. Warte do spróbowania są zarówno profesjonalne jak i domowe zabiegi walczące ze skórką pomarańczową, zaczynając od zwykłego masażu, a kończąc na zabiegach wykonywanych przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Przy okazji zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów na ciało.

3. Nawilżenie oraz odżywienie skóry
Skóra po zimie bardzo często jest odwodniona i pozbawiona blasku. Z tego właśnie względu polecamy dla Was szereg zabiegów na twarz i ciało mających na celu nawilżenie oraz odżywienie skóry. Zwykle na początku wykonywany jest peeling, który usuwa martwe komórki naskórka, a następnie można wybrać przykładowo maskę lub delikatny masaż z użyciem olejków, który natłuści skórę i sprawi, że będzie ona niezwykle gładka i aksamitna w dotyku.

Oczywiście o takich zabiegach w salonie kosmetycznym warto pomyśleć dużo wcześniej przed wyjazdem, aby skóra była już odpowiednio przygotowana na słoneczną ekspozycję. Im wcześniej zdecydujemy się na dany zabieg kosmetyczny, tym lepsze efekty osiągniemy. Pamiętajmy również jak istotną rolę w wyglądzie spełnia pożywienie: odpowiednio zbilansowana dieta i picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie to sprzymierzeńcy pięknej cery!