Paznokcie to jedna z tych części ciała, przy której pielęgnacji kobiety mogą sobie pozwolić na wiele. Tradycyjny manicure to już standard – najbardziej na czasie są teraz fantazyjnie i kolorowo zdobione paznokcie, które z całą pewnością można porównać do małych dzieł sztuki.

Nail Art – czym jest?

Nail Art jest określeniem używanym do wszystkich zdobień paznokci, jakie wymykają się konwenansom. Często jest wyrazem kreatywności osoby, która zajmuje się stylizacją dłoni. Podczas tworzenia swojego dzieła, posiada ona możliwość wyboru setek kolorów, dlatego takie paznokcie zwykle przyciągają uwagę swoją niebanalną kolorystyką. Przy realizowaniu poszczególnych projektów stosuje się różne techniki nakładania, a także precyzyjne narzędzia, które umożliwiają na przykład tworzenie konturu.

ozdobione-paznokcie

Unikalne, ręczne robione zdobienia

Jakie rodzaje zdobień możemy uzyskać?

Nasze paznokcie mogą przybrać naprawdę różnorodne formy i kolory. Ciekawe kreacje umożliwia wykorzystanie precyzyjnych pędzelków, dzięki którym na powierzchni paznokcia można wyczarować postaci czy skomplikowane wzory. Do obecnie panujących trendów należy zdobienie płytek paznokcia cekinami lub wykorzystanie folii do uzyskania efektu szklanych paznokci. Popularne staje się również stosowanie różnego rodzaju motywów, w tym paznokci inspirowanych postaciami z bajek czy filmów. Do ostatnich krzyków mody należą również paznokcie ombre, czyli pokryte kilkoma odcieniami tego samego koloru lub różnych barw, pomiędzy którymi przejścia są przeprowadzone w naprawdę subtelny sposób. W zasadzie, dzisiejsza sztuka zdobienia paznokci jest ograniczona jedynie przez naszą wyobraźnię.

Z własnego doświadczenia wiemy, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia, oto nasze wybrane realizacje (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie):

Ozdobione paznokcie z motywem Tajemniczego Ogrodu

Motyw z książki „Tajemniczy Ogród”

Myszka Mikki na paznokciach

Nail Art i postać z kreskówki – Myszka Miki!

ślubny

Kryształki, cekiny – wszystko co podpowie nam wyobraźnia. Tu przykład stylizacji paznokci na ślub

Naklejki do Nail Art

Nasze kolejne pomoce do realizacji fantastycznych wzorów!

Podoba się to co robimy? Przyjdź do nas i umów się na zdobienie paznokci! Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku na którym znajdziesz jeszcze więcej ciekawych inspiracji Nail Art z naszych ostatnich realizacji!