Skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest cienka, delikatna, łatwo może ulec wysuszeniu i podrażnieniu. Krew w tym miejscu krąży bardzo wolno i mogą występować zastoje limfatyczne, co dodaje nam lat. Jeśli właściwie nie zadbamy o skórę, pod oczami szybko pojawią się pierwsze zmarszczki.

Nie warto lekceważyć tego obszaru, gdyż może zdradzać on wszystko, co chciałybyśmy ukryć – nasz wiek, nieprzespane noce, zmęczenie i błędy w pielęgnacji.

Worki i cienie pod oczami – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Nic tak nie odbiera twarzy blasku i świeżości jak worki i cienie pod oczami. Są one bardzo częstym problemem, który występuje nawet wśród młodych dziewczyn. Mogą one powstawać w wyniku zmęczenia, niewyspania, odwodnienia organizmu czy też przy przyjmowaniu niektórych leków. Częstą przyczyną powstawania worków i cieni pod oczami jest zatrzymanie wody w organizmie.

Aby uniknąć powstawania worków pod oczami, należy przede wszystkim regularnie wysypiać się i uważać na kosmetyki, które stosujemy. Popularne kremy przeciwzmarszczkowe nie nadają się do używania pod oczy – warto wybierać specjalnie do tego przeznaczone. Skuteczne w walce z problemem będą również kosmetyki zawierające w swoim składzie wyciąg z arniki, miłorzębu japońskiego, bluszczu lub dodatek kofeiny.

Właściwa pielęgnacja skóry pod oczami

Oczywiście worki czy cienie pod oczami możemy szybko zatuszować odpowiednim makijażem. Na dłuższą metę warto jednak postawić na odpowiednią pielęgnację skóry pod oczami, w przeciwnym razie problem będzie się pogłębiał. Podstawą jest odpowiedni demakijaż oka. Musi być wykonywany dokładnie, delikatnym płynem przeznaczonym specjalnie do demakijażu oka. W przeciwnym przypadku podrażnimy skórę. Po wykonaniu demakijażu nałóżmy krem pod oczy – pozbawiony środków zapachowych, które mogą uczulać, zawierający za to witaminy i środki roślinne.

Jeśli taka codzienna pielęgnacja oka nie wystarcza, warto zdecydować się na zabieg w salonie. Polecamy tutaj zabieg pod oczy Eye Fusion Treatment (więcej w zakładce zabiegi na twarz), który jest idealny dla twarzy borykającej się z cieniami i obrzękami pod oczami.
Pamiętajmy, że właściwe nawodnienie organizmu i odpowiednia długość snu jest solidną podstawą do przywrócenia blasku cery naszej twarzy.