Zima to taki czas dla skóry, w którym jest ona narażona na różne, negatywne działanie czynników zewnętrznych. W zimie skóra staje się szorstka, szara i brakuje jej odżywienia. Wraz z nadejściem wiosny warto dodać jej zastrzyku blasku i przygotować ją na promienie słońca.


Nasza skóra nie ma łatwo podczas zimowej pogody. Ciągła ekspozycja na mróz, wiatr i przechodzenie do ciepłych pomieszczeń skutkują jej przesuszaniem i podrażnianiem. W celach ochronnych nasza skóra buduje sobie większy niż zawsze płaszcz ochronny – na wiosnę warto zatem skorzystać z usunięcia zrogowaciałego naskórka.
Dzięki usunięciu złuszczonego naskórka nasza cera odżyje, ponieważ podczas zabiegu odkrywamy świeże warstwy skóry i naturalnie pobudzamy ją do produkcji kolagenu i elastyny. Już po samym zabiegu czuć jędrność i sprężystość skóry od której bije nowy blask.

Polecanymi zabiegami do usuwania starego naskórka są zabiegi kwasami, które łagodnie ale skutecznie oczyszczają i regenerują pory skórne. Wpływa to również pozytywnie na normalizację wydzielania sebum, usunięciu toksyn ze skóry oraz jej dotlenianie.

Odżywiane

 

Drugim krokiem do regeneracji naszej skóry po zimie są wszelkiego rodzaju maseczki i zabiegi upiększające, które dostarczą składników odżywczych nawet do najgłębszych warstw skóry. Tutaj polecamy jeden z naszych zabiegów regeneracyjno-nawilżający, celem odnowienia odpowiedniego stopnia nawilżenia skóry oraz przyspieszeniu odnowy naskórka. Zabieg ten jest polecany dla cery normalnej, suchej i odwodnionej, czyli takiej jaką często mamy po okresie zimowym.

Okres wiosenny to również większa ekspozycja na słońce, dlatego warto pamiętać o stosownym zabezpieczeniu skóry w codziennej pielęgnacji. Warto wybierać lekkie preparaty z zawartością witamin i minerałów oraz delikatnymi filtrami słonecznymi, aby nasza skóra była zdrowa przez cały okres wiosenny i letni.