Przygotowanie odpowiedniego makijażu na letni dzień to nie lada wyzwanie. Pomimo, że nie jest to łatwe zadanie, także w taki dzień wiele kobiet podejmuje się trudu, by ich uroda promieniała w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, spacerowania po ulicy czy przebywania na plaży. Ze względu na wysokie temperatury panujące w letnie dni, warto jest zastosować się do kilku sprawdzonych sposobów na to by taki makijaż nie uległ szybkiemu rozmazaniu wywołanemu przez pocenie się skóry.

Przygotowanie skóry na letni makijaż

Zanim zdecydujemy się na letni makijaż, należy przygotować do niego w odpowiedni sposób skórę twarzy. Przede wszystkim trzeba bardzo dokładnie ją oczyścić za pomocą mleczka lub toniku. Dobrym pomysłem jest również  zabieg oczyszczania w salonie kosmetycznym, który dysponuje profesjonalnymi kosmetykami i sprzętem, co pozwoli osiągnąć długotrwałe efekty (zobacz: zabiegi na twarz). Usunięcie ze skóry twarzy różnego rodzaju zanieczyszczeń i tłuszczu minimalizuje ryzyko rozpuszczenia się makijażu w związku z wysoką temperaturą.

Im mniej kosmetyków tym lepiej

KosmetykiW przypadku letniego makijażu warto jest postawić na minimalizm. Nałożenie na skórę zbyt dużej ilości kosmetyków może spowodować, że po dłuższej ekspozycji na Słońce, będą one po prostu spływały po twarzy tworząc bardzo nieestetyczne efekty czego skutkiem w większości przypadków będzie konieczność zupełnego zmycia makijażu i zniweczenie całego trudu związanego z jego wykonaniem. Zamiast używać dużej liczby kosmetyków, można postawić na opaleniznę. Gdy skóra twarzy jest opalona, nie widać na niej różnych mankamentów, które wymagałyby poprawek za pomocą makijażu.

Jakie kosmetyki są wskazane do letniego makijażu?

Aby letni makijaż był udany i trwały, należy zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w takie kosmetyki, które przetrwają trudne warunki związane z wysoką temperaturą i ekspozycją na Słońce. Po pierwsze, jeśli chodzi o tusz do rzęs, dobrym pomysłem może być zakup tuszu wodoodpornego, który nie będzie się rozmazywał po pojawieniu się potu. Po drugie, mniej odporny na działanie wysokich temperatur puder do skóry można zastąpić balsamem brązującym, który podkreśli piękną opaleniznę. Z kolei jeśli chodzi o usta, warto jest zrezygnować z tradycyjnej szminki do ust lub konturówki na rzecz błyszczyka. W odróżnieniu bowiem od tych dwóch środków upiększania ust, o wiele łatwiejsze jest w jego przypadku dokonanie poprawek i można je robić nawet bez lusterka.